confessions

adaminhasi

1. nesil Yazar - uzman yazar - Yazar -

  1. toplam entry 210
  2. takipçi 0
  3. puan 7210

cezaevinde doktora mobing

adaminhasi
ısparta'da cezaevi doktoruna akılalmaz mobbing

ısparta e tipi ceza infaz kurumu'nda doktorluk yapan a.s.k'nın cezaevi kurum müdürü a.y tarafından sistematik olarak baskıya maruz bırakıldığı iddia edildi

2017 yılında ısparta e tipi ceza infaz kurumu'nda aile hekimi doktoru olarak göreve başlayan a.s.k'nın 2020 yılında cezaevi yönetimi tarafından kendisine gönderilen mevzuat dışı isteklerle ilgili bir rapor yazmasının ardından cezaevi müdürü a.y tarafından sistematik bir şekilde baskıya maruz bırakıldığı iddia edildi.

daha önce de kurum müdürüyle ufak tefek tartışmalar yaşadığı belirtilen doktor a.s.k, iddiaya göre kendisine gönderilen sağlık mevzuatına aykırı istekler hakkında yazdığı raporun ardından iş yerinde mobinge uğramaya başladı. sağlık mevzuatı'na aykırı rapor düzenlenmesinin istendiği ancak kendisinin bunu yapmayacağını ifade eden doktor hakkında görevi kötüye kullanmaktan soruşturma açıldı.

kağıt çanta

adaminhasi
çanta; deri, kumaş, plastik gibi hafif gereçlerden değişik biçimlerde yapılan, büyüklüğüne göre içine para, evrak, yiyecek gibi şeyler koyup taşımaya yarayan kaptır. bunlara ek olarak artık kağıt da eklendi. hatta artık çantalar, torbalar hep kağıttan yapılıyor denebilir. hem çevre koruması açısından hem cep dostu olması açısından firmalar da bu konuya çok duyarlı hale geldi. gerek yemek servisi yapan restorantlar gerekse giyim-kuşam mağazaları hep kağıt çanta kullanıyorlar.

https://kagitcantadunyasi.com/index.php

kağıt

adaminhasi
odun, saman gibi bitkisel maddelerin liflerinin (fiber) saçaklandırılarak birbirine bağlanması ile oluşturulan üzerinde baskı yapılmaya elverişli tabakaya kağıt denir. artık ambalajlama sektöründe kağıt çok kullanılmaktadır. çevre ve cep dostu olması hasebiyle birçok firmanın kağıt çantalar, kağıt paketlemeler kullandığını görmekteyiz. yılbaşında tüm aile dostlarımıza kağıt paketler ve çantalar ile hediyeler verdik. artık kağıt hayatımızın odak noktasında.

https://matisgrupkagitcilik.com/

cnc işleme merkezi

adaminhasi
cnc işleme merkezi tanımının ne anlam ifade ettiğine geçmeden önce imalat sanayinde kullanılan işleme tanımı üzerinde durmanın faydalı olacağı görüşündeyim. metal, ahşap, kompozit, seramik, plastik, alçı, strafor gibi çeşitli malzemelerin, takım tezgahları vasıtasıyla ve ölçüsel olarak tam istenilen miktarlarda malzeme kopartılarak nihai şekle ve boyuta getirilmesine imalat sanayisinde işleme (ingilizcede machining) denir. işleme, imalat teknolojilerinin ana unsurlarından birisidir ve malzeme üzerinden talaş adını verdiğimiz çok küçük katmanlar kopartılarak yapıldığı için talaşlı imalat ismini de alır. işleme veya talaşlı imalatın bir çok farklı teknolojik çeşidi mevcuttur.

http://perpamakina.com/

ev dekorasyonu

adaminhasi
mevcut evi bambaşka bir eve dönüştürmektir. estetik zevk ve ustalık gerektiren bir iştir.
insanların yeni bir tane almak yerine evlerini yeniden onarmayı tercih etmelerinin nedeni, onlara yepyeni bir mülkle imkansız olan değerini artırma fırsatı vermesidir veya yaşadıkları ev kiralık olsa dahi yeni görünüm ve güzel tasarıma sahip evde oturmalarını istediklerinden kaynaklanmaktadır.

https://www.decofixdekorasyon.com/

avukat

adaminhasi
avukat, yargı önünde; gerçek ya da tüzel kişilerin haklarını savunan, hukuk ve yasa işlerinde yol gösterici nitelik taşıyan kişiye verilen mesleki unvandır. avukat kelimesi latince kökenli olup, tanık olarak mahkemeye çağrılan kimse, savunucu anlamlarına gelmektedir. avukatın eş anlamlıları aklavcı ve vekil sözcükleridir. osmanlıda'da müdafi anlamına gelen muhami kullanılmaktaydı.

emlak

adaminhasi
emlak veya gayrimenkul, arsa ve üzerinde bulunan binadan, bahçeden, veya su yolu gibi doğal kaynaklardan oluşan, taşınamaz mülktür. emlakçılık mesleği bu doğrultuda bir ihtiyaçtan oluşmuştur. kimisi dairesini satar ya da kiraya verir kimisi de satın alacak ya da kiralayacak daire arar. emlakçı burada ortak buluşma noktasıdır. sana uygun müşteri ya da emlağı bulur. şimdi internet sitelerine ilan vererek emlak bulmak, aramak mümkün ve artık her şeye çok kolay ulaşılabiliyor.

https://www.ilanarat.com/

telegram kanalları

adaminhasi
neden telegram kullanmalısınız?

geleceğin mesajlaşma uygulaması olmaya aday telegram'ı neden kullanmalısınız? telegram gizliliği ön planda tutan bir uygulama olmasından ötürü bu konudaki hassas kişiler için tercih ediliyor. bulut tabanlı olmasına rağmen herhangi bir saldırıya karşı çok sağlam koşullara sahiptir ve bugüne kadar hiçbir skandala adı karışmadı. kullanıcıların numaralarını gizli tutabilmeleri, birçok kanala girmelerine imkân sağlıyor.
https://telegramkanallari.net
1
smile smile
henüz kullanmadım.

pozitivizm nedir

adaminhasi
Pozitivizm Ne Demek? Olguculuk Nedir?

'Pozitivizm' kelimesi, 19. yüzyılda, felsefi anlamda 'Deneyimle Zihne Empoze Edilen' anlamına gelen 'positif' kelimesinden türetilen Fransızca 'Positivisme' kelimesinden alıntılanarak İngilizce'de 'Positivism' şeklinde kullanılmaya başlandı. Kelime ilk kez, bilimsel araştırma yönteminin gerekliliğini göstermek ve sosyal felsefe açısından anlamını belirtmek için Claude Henri de Saint Simon tarafından kullanılmış, daha sonraları ise Auguste Comte tarafından ele alınarak felsefi bir akımın adı olmuştur. Pozitivizm dilimize 'Olguculuk' olarak çevrilmiştir. Türkçe sözlüklerde ise 'Olgu', olmuş olan, gerçek olan ve gerçekleşmiş olan anlamlarına gelir.
https://obarax.com/pozitivizm-nedir

ilaçlama

adaminhasi
hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte ortaya çıkan haberleşme seçenekleri sayesinde, internet üzerinden firmalarla rahatlıkla iletişim kurarak, alışveriş yapabilme olanağı bulunuyor. fakat bu durum bazen istenmeyen sonuçlara sebep olabiliyor. böcek ilaçlama firması seçmeden önce her gördüğünüz siteye aldanmamalı, böcek ilaçlama hizmeti almadan önce firmanın sağlık bakanlığı onaylı olup olmadığını sorgulatmayı unutmayınız.

haşere sorunlarınıza kalıcı çözümler ve sağlıklı yöntemler ile ortadan kaldırma beklentisi içerisinde iseniz, firmamızı güvenle tercih edebilir, iletişim sağlamak ve hızlı bir şekilde dönüş yapmamız için bize ulaşabilirsiniz.

https://www.aryailaclama.com/

soğuk lipoliz

adaminhasi
lipoliz, hücresel lipid damlacıklarında depolanan yağ parçalarının daha küçük moleküllere parçalanması olarak tanımlanır. soğuk lipoliz ise bölgesel incelme cihazının lipoliz işlemini yağ dokusunu soğutarak erittiği sistemdir. hareketli yaşama, sağlıklı beslenmeye rağmen bölgesel olarak kaybedilemeyen yağlara birebir uygulanan bir işlemdir.


https://www.drbanucayci.com/soguk-lipoliz/

koltuk yıkama

adaminhasi
her bahar geniş bir ev temizliği yapılır, camlar silinir, tüller perdeler yıkanır, koltuklar yıkattırılır, halılar yıkattırılır. eskiden annelerimiz halıları sokağa indirir yıkardı , şimdi bu işleri temizlik şirketleri yapıyor. sağolsunlar, kadınların iş yükünü hafiflettiler.

https://www.mrcleanytr.com/

turunç butik otel

adaminhasi
marmaris, batısında datça yarımadası ve kerme körfezi, kuzeyinde ula, doğusunda balan dağı, karadağ ve günlük tepeleri ile güneyinde akdeniz ile çevrili cennet gibi bir yer. marmaris'te tatil yapacak olanlara turunç koyunu tavsiye ederim. manzarası ve denizi çok güzel. iyi bir butik otel tutarsanız yemekleri de harika. şu kara kışta yazı ve yıllık iznimi iple çekiyorum. sırf turunç tatili için.

https://www.turkuazotelmarmaris.com/

araç değer kaybı

adaminhasi
araç değer kaybı trafik kazası ile hasar alan araçların ikinci el piyasasındaki değerinin düşmesi olarak tanımlanabilir. yani kaza nedeniyle mevcut araçta tamir edilen parçalar, orijinal üzerinden değişiklik olmasına bağlı olarak ve aracın piyasa bedelinin azalmasıdır.
bu bağlamda 1 nisan 2020 itibariyle güncellenen değişiklikler ile yanıt aramak daha kolay hale geldi. değer kaybı hesabına dair oluşturulan cetvel ile bu yöndeki hesaplamalar daha rahat yapılabiliyor.

https://www.trafiksozluk.com/arac-deger-kaybi-hesaplama/

kusur oranı itirazı

adaminhasi
trafik görevlileri, trafik bilirkişileri ya da sigorta birliği merkezi tramer komisyonu tarafından ilgili maddeler kapsamında düzenlenen ya da kaza yapan tarafların imzalayarak oluşturduğu kaza tutanağı resmi bir evraktır. bu evraktaki karar hüküm niteliğinde olduğu için kusur oranı itirazı işlemini de ancak resmi yollarla yapabilirsiniz.

https://www.trafiksozluk.com/trafik-kazasi-kusur-orani-itirazi/

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol

div style="width:580px; height:24px;">

replica omega| replica watch| uk replica watches| replica rolex|