confessions

baris

1. nesil Yazar - - Yazar -
Barış Köklü

  1. toplam entry 500
  2. takipçi 1
  3. puan 18128

tiktok

baris
Aslında tiktok çok güzel bir uygulama güzel kullandığınız zaman cidden çok faydalı ama maalesef ülkemizde tiktok dendiği zaman çok garip bakılıyor ama onlar da haklı sanal dilenciler çok fazla Türkiye tiktoku keşke birazcık gelişse..

covid 19

baris
Koronavirüs hastalığı (COVID-19), SARS-CoV-2 virüsünün neden olduğu bulaşıcı bir hastalıktır.
COVID-19'a yakalanan kişilerin çoğu, hafif ila orta düzeyde semptomlar göstermekte ve özel bir tedaviye ihtiyaç duymadan iyileşmektedir. Bazıları ise ciddi şekilde hastalanmakta ve tıbbi yardıma ihtiyaç duymaktadır.

aloe vera nedir

baris
Tıbbi sarısabır, Asphodelaceae familyasından tıbbi amaçlarla kullanılan bir sarısabır türü. Yaprak, iki bölümden, meydana gelmiştir. Müshil olarak kullanılan ve antrakinonlar adı verilen maddeleri içeren yeşil kabuk bölümü ve Aloe jeli olarak adlandırılan müsilaj bölümü.

mental

baris
Mental sözcüğü, özellikle tıp alanında kullanılan bir terimdir. Dilimize İngilizceden geçen mental sözcüğü, aynı zamanda birçok dilde de kullanılmaktadır. Bu sözcük 'zihinsel' anlamına gelmektedir. Zihin ve akıl ile ilgili faaliyetler mental sözcüğü ile ifade edilmektedir.

kuşatma kalesi

baris
Kuşatma kulesi; saldıranları ve merdivenleri kalenin duvarlarına yaklaşırken korumak için kullanılan bir kuşatma silahıdır. Kuşatma kuleleri genellikle dört tekerlekli, dikdörtgen şeklinde ve yükseklikleri kale duvarı boyutunda, hatta bazen okçuların kule üstüne durup kale içine ok atabilmeleri için daha da yüksektir.

trebüşe

baris
Trebüşe, tahkim edilmiş yerleşimlerin surlarında gedik açmak için kullanılan bir mancınık türü. Taş ya da madenler gibi hammaddelerin gülle formuna getirilmesiyle elde edilen ağır maddeleri fırlatmaya yarayan trebüşeler, barutun silah olarak kullanılmasına değin en etkili kuşatma makinelerinden biriydi.

gülle

baris
eskiden demirden ya da som taştan, yuvarlak biçimde, şimdiyse içi doldurulmuş çelikten, silindir biçiminde ve ucu sivri olarak yapılan top mermisi.

cv

baris
Diğer anlamı ile Özgeçmiş beceriler, deneyimler, eğitim durumu, iş tecrübesi vb. ile ilgili konularda hazırlanan kişiye ait özet. Özgeçmişte içerik net, açık ve kısa olmalıdır. Özgeçmiş çeşitli nedenlerle kullanılabilir ancak genelde İş görüşmesine girmek için adaylar tarafından yazılır ve bazen ön mektupla işverene sunulur.

şofben

baris
Şofbenler, özellikle evlerde gerekli olacak sıcak suyu anında üreten cihazlardır. Sıcak suya ihtiyaç duyulduğu anda, kesintisiz olarak bu ihtiyacın karşılanmasını sağlar. Tesisatın bağlı olduğu bütün musluklara saniyeler içerisinde sıcak su ulaştırılır ve kullanımınıza hazır halde borularda bekler.

spotify

baris
Spotify, İsveç merkezli bir müzik veri akışı ve podcast servisi olup aralarında Sony, EMI, Warner Müzik Grubu, The Orchard ve Universal'in de bulunduğu bir dizi seçkin bağımsız plak şirketlerinden seçilmiş müziklerin sınırsızca dinlenmesine izin veren, aylık abonelik sistemiyle çalışan bir dijital müzik platformudur.

cr

baris
CR anlamı bir belirti, bilgi ve kaynak vermek olarak ta adlandırılabilir. Paylaşılan, görüntü, video ve diğer unsurların kime ait olduğunu sosyal medya mecrasında paylaşımın altında belirtmektir.

dijital görev

baris
Bir web sitesi olan dijital görevde Twitter, instagram, youtube gibi yerlerde insanların hesaplarını takip ediyorsunuz, paylaştığı gönderileri beğenme, yorum vb. İşlemler yapıyorsunuz ve bunun karşılığında coin biriktirerek 1000 coin karşılığında 1 tl kazanıyorsunuz.

gmail

baris
Gmail, Google'ın sunduğu reklam destekli ücretsiz bir e-posta hizmeti. Kullanıcılar Gmail'e güvenli web postasının yanı sıra POP3 veya IMAP4 protokolleri aracılığıyla da erişebilir.

e posta

baris
E posta nedir? sorusunu bir ağ aracılığıyla kullanıcıların diğer kullanıcılara metin, grafik, ses veya hareketli görüntüler göndermesine imkan tanıyan mesajlara diye tanımlayabiliriz. Bu ortak ağ sayesinde kullanıcılar, aynı anda bir veya birden fazla kullanıcıya veri gönderimi yapabilir ve veri kabul edebilir.

skype

baris
Skype, dünyanın sohbet etmesine olanak tanıyan bir yazılımdır. Milyonlarca kişi ve işletme Skype'taki diğer kişilerle bire bir ücretsiz görüntülü ve sesli çağrı ve grup çağrıları yapmak, anlık mesaj göndermek ve dosya paylaşmak için Skype kullanıyor.

ramen

baris
Uygur kökenli olan ve çorba içinde sunulan eriştenin Japon mutfağı'ndaki adıdır. Genellikle çorbası, et suyu ile yapılır ve dilimlenmiş et, kurutulmuş deniz yosunu (海苔 nori), kamaboko, yeşil soğan ve hatta mısır gibi üst malzemeleri ile servis edilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol