confessions

sicakafa

1. nesil Yazar - - Yazar -
OĞUZHAN OĞUZ

  1. toplam entry 730
  2. takipçi 0
  3. puan 26220

kır pidesi

sicakafa
öğrenciliğimde, okul çıkışlarında içtiğimiz biralara para ayırmamı sağlayan uygun fiyatlı hamurişi.

en son ne zaman yediğimi hesaplayamayacağım kadar uzun zaman geçti üzerinden ama peynirli, kıymalı ve patatesli olmak üzere üç çeşidi vardı. içi dolu dolu olsa da lor peynirli ve baharatlarla tatlandırılmadığı için saman gibi tadı olan patatesli kır pidesinin yanında, eser miktarda kıyma içerse de bol baharat sevdiğim için ne eti olduğunu düşünmeden hep kıymalı yerdim. parmak kalınlığında dilimlenip servis edilen pidenin üzerine kırmızı pul biber döküp yemenin tadı hiçbir şeyde yoktu.

kaç zamandır aklımda, bu sabah yine canım istedi. yolumun üzerindeki tüm hamurişi yapan dükkanlara sordum, yok. sanırım artık ucuza mâl edemedikleri için birçoğu yapmıyor diyeceğim ama maşallah çakma makaronlar, izmir bomba tatlısı, kruvasan dolu dükkanlar. yeme-içme alışkanlıkları da değişmiş olabilir tabii.

aklıma estikçe aramaya devam ediyorum. tadı öğrenciliğimdeki gibi olur mu, bilmiyorum ama güzel hatıralarımın bir parçasıdır.

borsa istanbul

sicakafa
son 1 yıldır girip girmeme konusunda kararsız kalmıştım. keşke o zamanlarda girseydim güzel kağıtlara. çevremdeki herkes şu anda aldığı karları konuşuyor acayip üzülüyorum sözlük.
1
bortecine bortecine
Bazı hisseler yüzde 600 yaptı

penguen

sicakafa
mizahı çok güzel kullanarak gençlere doğruyu yanlışı açıkça gösteren dergidir. nasreddin hoca gibi güldürürken düşündürmeyi amaçlar. işinin ustası yazarlarla her hafta alınan, önce sabırsızlıkla okunan sakinleşince tekrar yavaş yavaş okunup tadına varılan mizah dergisi. nede olsa hepsi oğuz aralın öğrencileri sırtları yere gelmesin.

gülme krizi

sicakafa
ortaokuldayken bir kere, tarih dersinde konuyu kitaptan sesli şekilde bütün sınıfa okuyan kızın modern yerine moderen demesiyle başlamış ve müdürün odasında acıdan gözümden bir damla yaş gelmesi ile son bulmuştur. bu da böyle bir anımdır.

kerem aktürkoğlu

sicakafa
saç sakal bırakmaya başlamış iki gözümüzün çiçeğidir. hala kendisine inanmayanlar olsa bu sene şampiyonluktaki en değerli parçalarımızdan birisi olacaktır. sene sonu da inşallah la liga'da izleriz kendisini.

eyt

sicakafa
prim gününü doldurmuş fakat emeklilik yaş sınırına ulaşamamış kişinin yaşadığı durumdur. 1-2 hafta içerisinde çıkacağı gelen bilgiler arasında.
1
bortecine bortecine
Meclis tatile giriyor nerde neyi açıklayacaklar 3 ay kapalı yalan dolan işleri

yds

sicakafa
açılımı yabancı dil bilgisi seviye tespit sınavı olan sınav.

ingilizce olanı, en azından bana göre, o kadar da zor değildir. insanları bunun için kitap falan alırken görmek, dersaneye yazıldıklarını görmek şaşırtıyor.

mars

sicakafa
bu gezegen, büyüklük ve şekil olarak, dünyamıza çok benzemektedir. 2 uydusu ve ince bir atmosferi bulunmaktadır. bu gezegen, güneşten gelen kırmızı ışınların çoğunu uzaya geri yansıttığı için kırmızımsı (kızıl) görünmektedir. kendi ekseni etrafındaki bir turunu 24 saat / 37 dakikada; güneş etrafındaki bir turunu ise, 687 günde tamamlamaktadır. bu gezegende, kutup bölgeleri buzla kaplıdır. gündüz sıcaklık, +20 derceye çıkarken,geceleri ise -80 dereceye düşmektedir.

sonic

sicakafa
hızlı koşan bir kirpidir sonic. biz onu segadaki 3 boyutlu oyunu ve orada birlikte yaşadığımız ekşınlarda tanıdık, ama kendisinin çizgi filmi, oyuncakları ve çeşitli bilgisayar oyunları da mevcuttur.

lüle taşı

sicakafa
dünya üzerinde işletilebilir rezerv bakımından sadece eskişehirde bulunan, işlenilebilirliği yüksek, alçıya benzeyen hatta beyaz pvc ya da plastiği andıran taş. hafifliği ile süs eşyalarının, sigara ağızlıklarının, satranç taşlarının vazgeçilmez hammaddelerindendir. nikotini emmek gibi bir özelliği olduğu için sigara ağızlıkları genelde çabuk sararır. eskişehir e gelirseniz bir tane hediye almanız önerilir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol